KIRKLARELİ KOFÇAZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR V. ZAFER TOPUZ'UN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Büyük bir gururla 96. yılını kutladığımız Cumhuriyetimiz, Türk milletinin tarih sahnesinde yeniden dirilişini ve bu topraklar üzerinde söylenecek sözlerinin bitmediğini göstermiştir.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR V. ZAFER TOPUZ'UN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Büyük bir gururla 96. yılını kutladığımız Cumhuriyetimiz, Türk milletinin tarih sahnesinde yeniden dirilişini ve bu topraklar üzerinde söylenecek sözlerinin bitmediğini göstermiştir. Türk Milleti´nin, Atatürk´ün çevresinde kenetlenmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşının zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyetin kurulması, tarihte ender kaydedilen bir başarıdır. Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise, yeniden dirilişin simgesidir.

Atatürk´ün önderliğinde büyük Türk Milleti´nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyet´in, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılması herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur. 96. yılını kutlayacağımız Cumhuriyetimiz, bu günlere gelene dek verilen mücadele ile dünya tarihine altın harflerle yazılmış bir bağımsızlık savaşının sonucudur. Milletimiz, her daim şanlı tarihinden güç almış, asırlardır tereddütsüz bir şekilde toprağına ve devletine canı pahasına sahip çıkmıştır.

Eğitim ordusu olarak bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün, ´Benim en büyük eserim´ dediği Cumhuriyetimizi, çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarma, hatta dünyaya örnek olma azminden bir an olsun vazgeçmeyeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk ve bu topraklar üzerinde bin yıla yakın yurt tutmuş, kurduğu devletlerle dünyaya hükmetmiş bu aziz milletin emaneti olan Cumhuriyetimize sahip çıkmayı en büyük vazifemiz sayıyoruz.

Cumhuriyetin 96. yıl dönümü coşkusunu yaşadığımız bu kutlu günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, Tüm eğitimcilerimiz, öğrenci ve velilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

Kofçaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kofçaz/KIRKLARELİ - 0-288-7622002 0-288-7622009

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.